Bublinkovou fólii jistě každý z vás zná. Většinou se využívá jako výplňový materiál při stěhování a balení zboží v e-shopech, které ji odesílají přepravními společnostmi i na velmi dlouhé vzdálenosti. Má spoustu výhod – je měkká, lehká, většinou průhledná, a hlavně levná, takže se vyplatí vsadit na její osvědčené vlastnosti a nepodceňovat zásady správného balení stěhovaných břemen.
Kde se dá bublinková fólie ještě použít
Nic se nepoškrábe – máte v úmyslu přestěhovat nábytek v rámci domu z patra do patra, nebo jej třeba pouze přemístit na krátkou vzdálenost v přívěsném vozíku, či v autě? Pravděpodobně vás čeká jeho demontáž – rozeberete jej na jednotlivé desky, vruty a čepy byste měli vložit např. do igelitového zip sáčku, aby se nepoztrácely, a všechny dřevěné desky, případně skleněné či plastové výplně musíte někam odložit. Budete-li je pokládat na sebe v jakékoli poloze, stačí jen lehce do nich strčit a drobná nečistota na povrchu dýhy, či polyuretanového laku, vykoná své. Poškrábaný povrch nábytku je pak vizitkou vaší špatně vykonané práce, ačkoli se třeba snažíte být opatrní.
Vsaďte na bublinkovou fólii, jednoduše ji z role odvinete a budete vkládat mezi desky v jedné vrstvě. Žádné škrábance, rýhy, otlačeniny a podobné jevy neočekávejte.
Hřeje a netlačí – víte, že dříve, ještě za socialismu, v polovině 80. let, kdy neexistovaly karimatky, se bublinková fólie využívala jako jejich předchůdce? Má totiž velmi dobré tepelně izolační vlastnosti a je zároveň měkká a příjemná pro spaní, pro sezení, i pro chůzi bosými chodidly. Můžete ji takto využít doma i při práci na zahradě či v interiéru jako vhodnou podložku – a to i jednorázovou, kterou můžete zašpinit třeba od automobilového oleje, zahradní zeminy, nebo se na ni posadit doma v montérkách, když potřebujete vyčistit odpadní sifon u umyvadla.